ArtLink Festival koncerti – Umetnici za prirodu

BEOGRAD

15. jun u 20 časova – Kolarčeva zadužbina

Svečano otvaranje
Simfonijski orkestar RTS
Dirigent: Bojan Suđić
Solista: Una Stanić

Program:
W.A. Mozart: Mala noćna muzika
Allegro
Romanze
Menuet
Rondo

  • A. Vivaldi: Koncert za violinu, E dur, Proleće
  • Allegro
  • Largo
  • Allegro
  • A. Piazolla; Leto

Solista: Una Stanić

  • Đ. Verdi: Hor Jevreja iz opera Nabuko
  • I. Stravinski: Finale, Žar ptica

16 jun u 20 časova – Kolarčeva zadužbina

Tanja Zapolski, klavir
Toke Möldrup, čelo

17. jun u 20 časova – Kolarčeva zadužbina

Vasko Dantas, klavir

Program:
Robert Šuman (1810-1856):

Dečije scene, op.15 [1838; c.18min.]

  • O stranim zemljama i narodima (Von fremden Landern und Menschen)
  • Radoznala priča (Kuriose Geschichte)
  • Žandar (Hasche-Mann)
  • Dete koje se moli (Bittendes Kind)
  • Dovoljno srećan (Gluckes genug)
  • Važan događaj (Vichtige Begebenheit)
  • Sanjarenje (Traumerei)
  • Ispred kamina (Am Kamin)
  • Vitez drvenog konja (Ritter vom Steckenpferd)
  • Skoro previše ozbiljno (Fast zu Ernst)
  • Zastrašujuće (Furchtenmachen)
  • Zaspalo dete (Kind im Einschlummern)
  • Pesnik govori (Der Dichter spricht)

Karl Rajneke (1824–1910):

Transkripcije pesama R. Šumana: [c.24min.]

  • Drvo oraha (Der Nussbaum), Allegretto
  • Ti si poput Cveta (Du bist vie eine Blume), Lento
  • Cvet lotosa (Die Lotosblume), Lento ma non troppo
  • Moja ruža (Meine Rose), Lento
  • Posveta (Widmung), Allegro animato
  • Kovačka pesma (Lied eines Schmiedes), Molto moderato

– Pauza –

Vianna da Motta (1868-1948):

Portugalske scene, op.9 [1893; c.13min.]

  • Ljubavna pesma (Cantiga d’Amor)
  • Chula
  • Valcer Kapris (Valsa Caprichosa)

Alexandre Rei Colaco (1854-1928):

Fada za klavir [1895; c.15: 30min.]

  •  Nº3 Hilario (referenca na fado iz Coimbre, posvećen njegovom učeniku Eduardu Burnaiu), Moderato
  •  Nº4 Trči, Allegretto
  •  Nº7 Nisam gladan hleba (Tenho fome nao de pao), Allegretto
  •  Nº8 Molto Lento

Oscar da Silva (1870-1958)

Nº3 Fado, na portugalskim stranicama [c. 3: 30min]

Eduardo Burnai (1877-1926)

 Fado [v. 5 min]

19. jun u 11 časova – Kolarčeva zadužbina

Trio Agatos

A. Jolivet – Mala svita
T. Takemitsu – And then I knew ’twas Wind
J. Ibert – Deux interludes
    I Andante espressivo
    II Allegro vivo
C. Debussy – Sonata
    I Pastorale – Lento, dolce rubato
    II Interlude – Tempo di minuetto
    III Final – Allegro moderato ma risoluto

19. jun u 12 časova – Muzički Paviljon – Beogradska tvrđava

Lionel Martin, violončelo
Marija Radovanović, violina

A. Britten: Solo svita za violončelo

19. jun u 20 časova, Kolarčeva zadužbina

Michel Dalberto

R. Šuman Fantastični komadi (Fantasiestücke) op. 12

  • Uveče (Des Abends)
  • Letenje (Aufschwung)
  • Zašto? (Warum)
  • Cvrčci (Grillen)
  • U noći (In der Nacht)
  • Basna (Fabel)
  • Zablude sna (Traumes Wirren)
  • Kraj pesme (Ende vom Lied)

Klod Debisi

  • 6 Prelida

Moris Ravel

  • 3 komada iz ciklusa Ogledala

Franz Liszt

  • Dolina Obermana (Vallée d’Obermann) iz prve sveske Godina Hodočašća 
  • Transcendentalna Etida br. 3, „Paysage“ (Pejzaž)

DEBUSSY

  •  6 Prelida (20’)
  •  Magla  (2. sveska )
  •  Vetar u ravnici (2. sveska )
  • Mrtvo lišče (2. sveska)
  • Brda Anakaprija (2, sveska) 
  • Koraci na snegu (2. sveska )
  • Šta je video zapadni vetar (2. sveska)

RAVEL

  • Ogledala (Miroirs) (12’)
  • Oiseaux tristes” ( Tužna ptica) 
  • Alborada del grazioso 

20. jun u 12 časova, Muzički paviljon, Beogradska tvrđava

Laura LLozi, violina
Dunja Kalamir, violina

J.S. Bach: Sonata No.2 
N. Paganini: Caprice No 5
E. Issay: Sonata

20. jun u 20 časova,  Kolarčeva zadužbina

ArtLink trio

Marija Radovanović, Violina
Lionel Martin, Violončelo
Vladimir Aćimović, klavir

Program:
Ian Wilson: Klavirski Trio br. 1 
Isidora Žebeljan: Sarabanda

Camerata Balkania

Program:

  • A. Dvorzak: Serenada 
  • Dragana Jovanovic Internal States- Resolution
  • D. Suplevski: Makedonski kapričo
  • B. Bartok: Rumunske igre
  • L Agolli: Koncert za violinu – III stav, solista: Laura Llozi
  • E. Bloch: Prayer

Solista Lionel Martin
Dirigent: Benjamin Haemhouts

21. jun u 20 časova – Kolarčeva zadužbina

Aberto Ferro, klavir

F.Chopin

  • Nocturno br. 16 Op. 55 br. 2, Es-dur
  • Barkarola Op. 60, Fis-dur

Claude Debussy: Za klavir, L. 95

  • Prelid
  • Sarabanda
  • Tokata

S. Prokofjev: Klavirska Sonata br. 6 Op. 82, A-dur 

  • Allegro moderato 
  • Allegretto 
  • Tempo di valzer lentissimo 
  • Vivace

10. jul, Golubac grad u 19 časova

Vojin Kocić, gitara

28. i 29. avgust, u 12 časova, Muzički paviljon, Beogradska tvrđava

ArtLink mladi talenti
Miona Topalović i gudački kvartet

31. avgust u 20 časova, Kolarčeva zadužbina

Stefan Milenković i Camerata Academica

K. Sinding: Svita u starom stilu

       A. Piazzola: Leto

Karl Orf: Karmina Burana

Dž. Gershwin: Tri prelida

9. septembar u 19 časova, Kuća porodice Veljković

Olivera Riallas

Jovanka Višekruna Janković

11. septembar u 19 časova, Beogradska tvrđava

Casco Phil, Kamerni orkestar Belgije
Dirigent, Benjamin Haemhouts

16. septembar – Kuća Porodice Veljković

Veče kamerine muzike
Olivera Rialas, violina
Jovanka Višekruna Janković, klavir

NOVI SAD

18. jun – Sremski Karlovci – Neo Festival

Michel Dalberto, klavir

R. Šuman Fantastični komadi (Fantasiestücke) op. 12

  • Uveče (Des Abends)
  • Letenje (Aufschwung)
  • Zašto? (Warum)
  • Cvrčci (Grillen)
  • U noći (In der Nacht)
  • Basna (Fabel)
  • Zablude sna (Traumes Wirren)
  • Kraj pesme (Ende vom Lied)

Klod Debisi

6 Prelida

Moris Ravel

3 komada iz ciklusa Ogledala

Franz Liszt

Dolina Obermana (Vallée d’Obermann) iz prve sveske Godina Hodočašća 

Transcendentalna Etida br. 3, „Paysage“ (Pejzaž)

19. jun – Petrovaradinska tvrđava

Kamerata Balkania
Dirigent: Benjamin Haemhouts
Solista: Lionel Martin, violončelo

GOLUBAC GRAD

10. Jul

Vojin Kocić, gitara i gudački ansambl

PIROT

16. i 17. jul – Tvrđava Pirot

Vojin Kocić, gitara i gudački ansambl

Eko radionice za decu u saradnji sa Ardagh grupom

Jun, Beogradska tvrđava – Muzički paviljon

15.06.2021. od 17 do 19 časova
19.06.2021. od 10 do 12 časova
20.06.2021. od 10 do 12 časova

Avgust – Muzički paviljon

28.08.2021. od 17 do 19 časova
29.08.2021. od 17 do 19 časova

Etno mreža radionice

15.06.2021. od 17 do 19 časova
19.06.2021. od 10 do 12 časova
20.06.2021. od 10 do 12 časova

Avgust – Muzički paviljon

28.08.2021. od 17 do 19 časova
29.08.2021. od 17 do 19 časova

Septembar

11.09.2021 – Beogradska tvrđava

Postavljanje EKO skulpture na Beogradskoj tvrđavi

Kuća porodice Veljković

Izložba slika – Srđan Radojković
Dani kulturne Baštine – Stare kuće Srbije

Newsletter

©Artlink 2020. Sva prava zadržana